close
تبلیغات در اینترنت
کتابخانه اتحادیه

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 188
 • کل نظرات : 8
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 12
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 23
 • بازديد ديروز : 62
 • بازديد کننده امروز : 6
 • بازديد کننده ديروز : 43
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل ديروز: 15
 • بازديد هفته : 1,688
 • بازديد ماه : 3,420
 • بازديد سال : 29,268
 • بازديد کلي : 42,564
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.144.82.216
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

 

به نام خالق هستی

گ‍ف‍ت‍گ‍وی‍ی‌ درب‍اره‌ راب‍طه‌ ع‍ل‍م‌ و دی‍ن‌

نویسنده: ورنر هایزنبرگ

مترجم: حسین نجفی زاده

تعداد صفحات: ۸۱

ک‍ت‍اب‌ ح‍اض‍ر ت‍رج‍م‍ه‌ دو م‍ق‍ال‍ه‌از ک‍ت‍اب‌ "ج‍زء و ک‍ل‌" ت‍ال‍ی‍ف‌ ورن‍ر ه‍ای‍زن‍ب‍رگ‌ م‍ی‌ب‍اش‍د.
این کتاب محصول گفتگوهایی است که بزرگترین دانشمندان فیزیک طیّ دو جلسه به فاصله 25 سال داشته اند. نتیجه ی گفتگو ها را پروفسور ورنر هایزنبرگ به صورت 2 مقاله جداگانه منتشر کرده است.

 

 دانلود کتاب گ‍ف‍ت‍گ‍وی‍ی‌ درب‍اره‌ راب‍طه‌ ع‍ل‍م‌ و دی‍ن‌

 

به نام افردیگار هستی

با فراگیر شدن نظریه بیگ بنگ در ذهن دانشمندان و طرفداران علم توجه بیشتری به آینده جهان معطوف شد. به خوبی میدانیم که جهان چگونه آغاز شده است اما پرسش این که چگونه پایان خواهد یافت؟ ما چطور؟ آیا بشر یا نوادگانش به شکل ربات یا از جنس گوشت و خون برای ابد نجات خواهند یافت؟


سه دقیقه آخر – سرنوشت جهان چه خواهد شد؟
نوشته‌ی : پائول دیویس
ترجمه: عاطفه حاتمی
انتشارات: هورمزد
موضوع: کیهان شناسی
چاپ اول ۱۳۹۴
تعداد صفحه: ۱۷۵

غیر ممکن است که درباره چنین مسائلی کنجکاو نباشیم. کشمکش ما برای بقا بر سیاره زمین، که در حال حاضر بحران مصنوع بشر آن را فرا گرفته است حالا که مجبوریم درباره ابعاد کیهانی وجودمان بیندیشیم، معنی جدیدی پیدا کرده است. این کتاب برای عموم نگاشته شده است و هیچ زمینه اطلاعاتی درباره علوم ریاضیات مورد نیاز نیست البته گهگاه درباره ی اعداد بسیار بزرگ یا کوچک بحث خواهیم کرد و برای این امر از نمادگذاری ریاضی به نام توان های ده شناخته میشود استفاده میکنیم. این کتاب بسیار نظری است و بسیاری از ایده های بیان شده بر اساس دانسته های علمی و نجومی کنونی است.

فهرست مطالب:

فصل ۱ : روز سرنوشت

فصل ۲ : جهان در حال مرگ

فصل ۳ : سه دقیقه اول

فصل ۴ : ستاره سرنوشت

فصل ۵ : تا ابد یک زمان طولانیست

فصل ۶ : مرگ ناگهانی و تولدی دیگر

فصل ۷ : جهان های بدون پایان

برای خرید کتاب از اینجا اقدام نمایید

 

 

به نام خداوند هستی بخش

 

دکتر مهدی گلشنی استاد دانشگاه صنعتی شریف و برنده جایزه از بنیاد تمپلتون آمریکا⭐️
این جایزه ارزش مالی آن از جایزه نوبل بیشتر می باشد.


فیزیکدانان غربی از نظر اعتقاد به خداوند سه دسته اند:

الف: منکران خدا که معتقدند؛
1- برای اثبات وجود خدا هیچ شیوه ای وجود ندارد.
2- علوم تجربی به تنهایی می تواند به تمام پرسش های ما پاسخ دهد.
3- جهان خودزا و خودکفاست، در نتیجه بیان نقش خدا در خلقت لازم نیست و چه بسا مانع پیشرفت علمی گردد.

ب: افراد بی تفاوت؛ که آشکارا ادعای بی اعتقادی به خدا نمی کنند ولی در گفتارها و نوشته هایشان هم مطلبی حاکی از اعتقادات مذهبی دیده نمی شود. بیشتر فیزیکدانان معاصر غربی از این گروه اند.

ج: معتقدان به خدا؛ آنان به نظم و زیبایی جهان توجه کرده و آن را نشانه وجود خداوند می دانند. و همچنین بر ناتوانی علم در پاسخگویی به تمام پرسش های اساسی بشر معتقدند.
باید گفت، فیزیک به عنوان دقیقترین علم، باز نمی تواند ابتدا و انتهای حکمت باشد. زیرا هر قدر هم که قوانین حاکم بر جهان اثبات شوند، همواره برای تعبیرالاهی هستی جایی هست. این کتاب با بررسی دیدگاه های مختلف فیزیکدانان، پاسخ اجمالی خداباوران را به شبه های منکران خدا بیان میکند.

 

دانلود کتاب فیزیکدانان غربی و مسئله خداباوری

 

به نام افریدگار هستی

 

نویسنده: پروفسور فرانسیس سلر کالینز (Francis Sellers Collins)

مترجم: محمدرضا حلی ساز، محمدتقی حلی ساز

نوع جلد: شوميز
قطع کتاب: وزیری
دوره چاپ: دوم
وزن کتاب: 390 گرم
زبان کتاب: فارسی
اولین سال انتشار: 1391
قیمت پشت جلد: ١٣٠٠٠٠ ریال - با تخفیف فروشگاه  ناشر: 11700 (لینک خرید از ناشر؛ بوستان کتاب)
توضیح :
  

در 14 آوریل 1950 به دنیا آمد. وی پروفسور برتر ژنتیک در جهان است که بعد از دوره ایی الحاد که در نظام دانشگاهی و علمی غرب متداول است، طی تحقیقات شخصی به این نتیجه رسید که دین امری کاملا معقول و به حق است و هیچ تعارضی بین علم و دین وجود ندارد، بلکه این فهم غلط از علم و دین است که سبب نزاع های بی فرجام می شود. پروفسور کالینز در مقدمه کتاب زبان خدا به صراحت به مسئله الحاد و ایمان خود می پردازد و در ضمن آن بیانی در خصوص جو الحادی حاکم بر جامعه علمی غرب دارد و می گوید؛ "دشوارترین لحظه برای من موقعی پیش آمد که یک زن سالمند که هر روز بابت آنژین شدید غیرقابل درمان درد می کشید، از من درباره اعتقادم سوال کرد. این یک سوال صادقانه بود، چون ما درباره بسیاری از مباحث مهم دیگر در زمینه زندگی و مرگ بحث کرده بودیم و او اعتقاد مسیحی قوی خود را با من در میان گذاشته بود. وقتی با لکنت داشتم می گفتم که «من زیاد مطمئن نیستم»، احساس کردم صورتم سرخ شده است. تعجب بارز او باعث شد که از مخمصه تقریبا 26 ساله زندگی نجات پیدا کنم؛ من هرگز به طور جدی به شواهدی به نفع یا علیه اعتقاد دینی فکر نکرده بودم.

آن لحظه مرا تا چندین روز منقلب کرده بود. آیا من خودم را یک دانشمند نمی دانستم؟ آیا یک دانشمند بدون در نظر گرفتن داده ها نتیجه گیری می کند؟ آیا پرسش مهم تر از این در تمام حیات بشر وجود دارد که «آیا خدایی هست»؟"(1

کتاب "زبان خدا" در سه بخش و 11 فصل تالیف شده و همراه یک ضمیمه است که فهرست همگی آنها در فایل پیوستی از سایت کتاب در دسترس است. کتاب 264 صفحه است که در برخی موارد از تصویر سازی بهره برده شده است.

"بخش اول شکاف بین علم و ایمان که است که شامل دو فصل از کفر تا ایمان و جنگ عقاید است. بخش دوم پرسش های عظیم وجود انسان را مورد بحث قرار داده و شامل سه فصل مبدأ کائنات و زندگی روی زمین و کشف رموز کتاب خداوند است. بخش سوم در مورد ایمان به علم ایمان به خدا بحث میکند و شامل بحث های آفرینش، گالیله و داروین، الحاد و لا أدری، اصالت خلقت، طراحی هوشمند، عقل کل حیات و ره پویان حقیقت است. در ضمیمه کتاب نیز از رویه اخلاقی علم و پزشکی؛ اخلاق زیست پزشکی، ژنتیک پزشکی، نقش دین در اخلاق زیست شناسی بحث می شود."(2

پرفسور کالینز از مطرح ترین متخصصین ژنتیک در جهان است و از همین روی در حیطه علمی خود، کاملا قابل استناد و رجوع است و سخنی بالای سخن او نمی توان زد، لذا عزیزان حقیقت جو خوب است به آن مراجعه کنند تا از دریچه علم و از نگاه یک کارشناس برتر به این مبحث بپردازند. و عزیزی که قصد در تحقیق بیشتر دارد و یا به دنبال منبعی محکم در زمینه الهیات طبیعی و علمی است، این کتاب مفید خواهد بود.

 

پی نوشت

 1. زبان خدا، فرانسیس کالینز _یا کولینس_، بخش اول، فصل اول؛ از کفر تا ایمان، ص 31
 2. منبع و شرح بیشتر؛ پایگاه اطلاع رسانی حوزه
 

 

 

به نام خالق هستی

کتاب فرگشت و ژنتیک اثر بهنام محمد پناه

 

بخشی از پیشگفتار کتاب:


آیا حقیقت دارد که یک سری سلول‌های ریز به خودی خود در دریا پدید آمدند و بعد تبدیل به ماهی، خزنده و در نهایت انسان شدند؟ مگر می‌شود انسان با باکتری و گیاه و پرنده فامیل باشد؟ آیا درست که انسان و میمون و شامپانزه از یک خانوادهٔ مشترک هستند؟ این حرف‌ها و ادعاها بر اساس چه مدارکی و اساساً برای چه هدف و منظوری بیان می‌شوند؟ پاسخ به این سوالات و نیز پرسش‌های پیاپی که ذهن شنودگان و خوانندگان نظریهٔ داروین را به خود مشغول می‌دارد، نیاز به پیش‌زمینه‌هایی دارد. ما در این کتاب تلاش کرده‌ایم به طور خیلی خلاصه به این موارد بپردازیم و گرچه ادعای کامل بودن نداریم، اما تلاش خود را کرده‌ایم و امیدوارم کسانی که این پرسش‌ها نیز در ذهن آنها وجود دارد، با خواندن کتاب تا حدودی به جواب قانع‌کننده‌ای برسند. پیش از آغاز بهتر است این جملهٔ کلیدی و مهم نظریه را به خاطر بسپارید: طبیعت به هیچ عنوان به دنبال تکامل دادن موجودات نیست، بلکه تنها موجوداتی قادر به زنده ماندن و تکثیر هستند که همزیستی بیشتری با این تغییرات کسب کرده باشند. نظریهٔ تکامل یا صحیح‌تر بگوییم فرگشت۱، توضیح می‌دهد که چگونه نسل همهٔ موجودات از باکتری گرفته تا گیاه و انسان، همواره به دلیل جهش‌های ژنتیکی در حال تغییر و تحول هستند و این تغییرات گرچه بسیار جزئی و ناملموس هستند، اما در طول زمان طولانی (مثلاٌ دویست میلیون سال)، به تغییرات اساسی تبدیل می‌شوند و موجودی متفاوت را پدید می‌آورند. اشتباه بسیاری از منکران نظریهٔ فرگشت (تکامل) این است که تصور می‌کنند این نظریه ادعا می‌کند موجودات تک‌سلولی بر اثر اتفاقات عجیب تبدیل به ماهی شده‌اند، بعد بالهٔ آنها ناگهان تبدیل به دست و پا شده و حیوان از آب بیرون آمده و روی خشکی شروع به خزیدن یا راه رفتن کرده است! اگر می‌خواهید جواب پرسش‌های خود را در مورد نظریهٔ فرگشت (تکامل) بیابید، کتاب حاضر را از اول تا به آخر به طور کامل بخوانید.

 

دانلود کتاب فرگشت و ژنتیک اثر بهنام محمد پناه

 

به نام خداوند هستی بخش

کتاب حقیقت روح انسان: شامل مطالب ظریف قرآنی، عرفانی و حکمی

روح سیر و سفر، شدن و صیرورت دارد مانند سفر دانه از زیر خاک تا جوانه زدن و ساقه و تنه و شاخه ها و برگ ها و شکوفه و میوه. که فاصله میان دانه تا میوه صیرورت و از حالی به حالی شدن و شرح عوالم و منازل دانه است. حال بدانکه سفر انسان نیز از دانۀ نطفه آغاز میشود، طی منازل میکند تا ملاقات ربّش.

در این کتاب بعون الله سعی میشود مطالب دقیق و ظریف معرفت نفس و شناخت روح انسان تا حد توان به زبانی ساده بیان شود تا افراد بیشتری بتوانند آن را مطالعه فرمایند. باشد که مادبه ای با عائده و مائدهای بافایده باشد.

در کتاب پیشین نیز با عنوان «اشراقات ربّانی درشناخت انسان» مسائل پیرامون حقیقت انسان از آغاز تا انجام را که شامل مباحث عقلی و قرآنی و عرفانی درباره روح انسان بود آوردیم و کتاب حاضر نیزا دامه مطالب کتاب اشراقات است اما با عنوان جدید، بدین منظور که اسم کتاب با محتوای آن تناسب بیشتری داشته باشد.

کلمات کلیدی: فلسفه اسلامی، عرفان نظری، معرفت نفس، شناخت نفس و روح، حقیقت عالم و خداشناسی، قرآن شناسی، شناخت قرآن

 • نویسنده:عباس کلهر
 • موضوع:فلسفی
 • تعداد صفحات: ۱۲۸
 • فرمت: کتاب PDF
 • زبان: فارسی

 

دانلود کتاب حقیقت روح انسان

 

 

به نام یگانه خالق هستی بخش


 

تاریخ فلسفه غرب

نویسنده: عبدالحسین خسروپناه
در مورد تاریخ فلسفه غرب کمتر کتاب تالیفی به فارسی وجود دارد.و اصلا تألیف چنین کتابی جرأت بسیاری می خواهد،البته به صورت فیلسوف محور و یا موضوع محور کتب بسیاری تالیف شده است،اما کتابی که بخواهد به سیر فلسفه در غرب بپردازد،نادر است.
و کتابی که علاوه بر این مساله از عمق مناسبی برخوردار باشد نادرتر!
عبدالحسین خسروپناه که اکنون ریاست انجمن حکمت و فلسفه ایران را بر عهده دارد و دانش آموخته ی فلسفه شرق(اسلامی) است و نسبت به فلسفه ی غرب نیز مطالعات بسیاری دارد و مدرس دانشگاههای مطرح کشورمان است،در این کتاب کوشیده به تاریخ فلسفه غرب و تحلیل این فلسفه و فیلسوفان آن بپردازد،که الحق کار درخشانی کرده است و برای دانشجویان فلسفه و محققین بسیار کارآ خواهد بود،مخصوصا کسانی که بخواهند به فلسفه ی تطبیقی بپردازند.

فیلسوفان و مکاتبی که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته اند،عبارتند از:
طالس//مکتب میلتوس یا ملطی //مکتب فیثاغورثیان //مکتب هراکلیتوس //مکتب الئائی //مکتب اتمیان //مکتب سوفسطائیان //مکتب عقلگرایی
سقراط//افلاطون//ارسطو//مکاتب دوران هلنیزم //مکتب اپیکوریان //کلبیون و رواقیون //مکتب شکاکیت //حکمای قرون وسطا //فلوطین//آگوستین قدیس //توماس آکویناس
ویلیام آکام //فیلسوفان جدید عقلگرا
رنسانس//فلسفه جدید //رنه دکارت //پاسکال//نیکولاس مالبرانش //توماس هابز //جان لاک //جرج بارکلی //دیوید هیوم
مکتب پراگماتیسم //چارلز ساندرس پیرس //ویلیام جیمز //جان دیویی
مکتب اگزیستانسیالیسم //سورن کی یر کگور //نیچه//کارل یاسپرس //گابریل مارسل //ژان پل سارتر
پل تیلیش،رودولف بولتمان،کارل بارث //هرمنوتیک//شلایرماخر//ویلهلم دیلتای //مارتین هایدگر //هانس گئورگ گادامر
مکتب پوزیتیویسم //فلسفه تحلیل زبانی (فلسفه تحلیلی) //جرج ادوارد مور //برتراند راسل //لودویک ویتگنشتاین //ادموند هوسرل //پدیدار شناسی

حق تکثیر: کتاب درسایت خود نویسنده برای دانلود رایگان به انتشار گذاشته شده است . ( موسسه حکمت نوین اسلامی )


به نام یگانه خالق هستی بخش

 

کتابی که برای شما عزیزان قرار گرفته از کتب منطق می باشد که برای دوستانی که مایل به فراگیری مفاهیم فلسفه هستند به عنوان یک قدم اولیه پیشنهاد می شود

 

این کتاب را می توانید هم اکنون در اتحادیه خداباوران ایران دریافت کنید .

 

دانلود کتاب دروس علم منطق

مترجم


تقویم روز


درباره ما

اتحادیه خداباوران ایران نقد و بررسی الحاد و پاسخ به ابهامات

نظرسنجی

مطالب این سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟